Wystawa portretów Janusza Mytkowicza

Dodano: 7 maja 2021

W brzeskiej bibliotece po raz kolejny swoje prace prezentuje Janusz Mytkowicz. Po ubiegłorocznej wystawie malarstwa na kamieniach przyszedł czas na portrety. Ekspozycja obejmuje około 150 prac, tworzonych różnymi technikami portretów, w tym także miniatur, inspiracją dla których były różne osoby, sytuacje i miejsca, z którymi artysta miał styczność podczas swoich podróży po świecie.

W środę, 21 kwietnia nastąpiło otwarcie wystawy „Portret”. Ze względu na ograniczenia epidemiczne ekspozycja została otwarta w formie wirtualnej. W dostosowaniu do obostrzeń rządowych przez pewien czas wystawa była dla zwiedzających dostępna jedynie online. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu publiczności, biblioteka przygotowała nagranie, na którym o swoich pracach opowiada ich autor. Tego rodzaju autorskie oprowadzanie po wystawie to niepowtarzalna okazja, by posłuchać barwnych opowieści artysty, poznać jego inspiracje i odkryć eksponowane prace na nowo. W pierwszych dniach maja, po złagodzeniu obostrzeń dotyczących funkcjonowania instytucji kultury, wprowadzona została także możliwość indywidualnego zwiedzania wystawy z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego po uprzednim umówieniu (nr tel. (14) 66-312-02).

Wystawa portretów Janusza MytkowiczaWystawa portretów Janusza MytkowiczaWystawa portretów Janusza Mytkowicza