"Szydełkowy Bzik" w bibliotece

Dodano: 30 czerwca 2021

Od 1 do 18 czerwca w bibliotece można było podziwiać wystawę niezwykłych zabawek wykonanych przez panią Elżbietę Piekarz. „Szydełkowy Bzik” to pierwsza biblioteczna wystawa dla dzieci otwarta po długim czasie obowiązywania obostrzeń pandemicznych.

Pani Elżbieta Piekarz swoją przygodę z szydełkowaniem rozpoczęła w dzieciństwie. Zachęciła ją mama. Przyznaje, że z początku nie było łatwo, ale z czasem powstawały coraz ciekawsze i trudniejsze prace. Sam pomysł, aby tworzyć szydełkowe zabawki powstał znacznie później. Jak twierdzi jej przytulanki są niepowtarzalne, tworzone spontanicznie, a przy okazji wykonane z bezpiecznych i kolorowych materiałów. Zaprezentowane prace to zaledwie niewielka część z bogatego zbioru, który posiada artystka. Jak mówi ma bzika na punkcie szydełkowania i każdą wolną chwilę poświęca swojemu hobby. Pani Elżbieta spotkała się z dziećmi w ostatnim dniu trwania ekspozycji, aby opowiedzieć o swojej pasji i pokazać jak w praktyce powstają jej maskotki.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem; obejrzały ją dzieci z brzeskich przedszkoli i szkół podstawowych, w tym z Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Najświętszej Mari Panny Niepokalanie Poczętej, Publicznych Przedszkoli nr 1 i nr 10 oraz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 3. Wystawę można było też obejrzeć indywidualnie. Kto nie zdążył zobaczyć tych przepięknych zabawek, może je znaleźć w sklepiku niedaleko biblioteki.