Dzieci lubią książki - spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

Dodano: 15 czerwca 2012

13 czerwca w Oddziale dla Dzieci odbyło się spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską, znaną i cenioną autorką książek dla dzieci. W spotkaniu z pisarką wzięły udział dzieci z Przedszkola nr 4 i nr 10 w Brzesku.

Książki Renaty Piątkowskiej dostarczają małym czytelnikom nie tylko przyjemności i rozrywki, ale pełnią zarazem funkcję edukacyjną – mówią o codziennych sytuacjach i uczą dzieci rozumieć otaczający świat. W trakcie spotkania autorka ciekawie opowiadała o swojej twórczości literackiej, prezentowała fragmenty swoich książek, bliżej przedstawiła bohaterów i mówiła o okolicznościach powstania utworów. Dzieci zadawały też pytania, na które autorka chętnie odpowiadała. Ciekawym punktem spotkania była zabawa, która pokazała dzieciom jak wygląda droga książki od pisarza do czytelnika. Na koniec Gość Biblioteki rozdawał autografy na zakupionych przez dzieci książkach.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że spotkanie „na żywo” z pisarką było niecodziennym przeżyciem i zachęciło dzieci do sięgnięcia po książki Renaty Piątkowskiej.

Renata Piątkowska spotkała się także z najmłodszymi czytelnikami w Szczepanowie.