Spotkania autorskie z Izabelą Michtą

Dodano: 11 maja 2022

9 i 10 maja w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku oraz w Filiach w Jadownikach, Mokrzyskach, Okocimiu i Szczepanowie przedszkolaki i uczniowie mieli niepowtarzalną okazję spotkać się z autorką wielu książek, piosenek i słuchowisk dla dzieci, Panią Izabelą Michtą.

Pisarka została z entuzjazmem przyjęta przez uczestników spotkań. Wystąpienie rozpoczęła od prezentacji swojej książki „Ukryte znaczenia”, do której nawiązywała zabawa w homonimy. Podczas niej dzieci wykazały się niezwykłą spostrzegawczością i umiejętnością tworzenia rymów, a przy okazji dowiedziały się, że w języku polskim mamy wiele słów które brzmią tak samo, a znaczą zupełnie coś innego.

Pani Izabela w ciekawy sposób opowiadała również o innych swoich dziełach. Zabrała nas m.in. w ekscytującą, pełną przygód i niebezpieczeństw, „Podróż do wnętrza ucha”, przemycając słuchaczom w ciekawy i zabawny sposób podstawy wiedzy o budowie narządu słuchu. W tym roku realizujemy w naszej bibliotece projekt „Bohaterowie codzienności”, którego głównym celem jest uwrażliwienie na siebie wzajemnie osób pełno- i niepełnosprawnych. Dlatego bardzo się cieszymy, że nasz gość poruszył również temat niepełnosprawności, który pojawia się w książce "Benio tata i reszta świata”.

Oczywiście był również czas na zadawanie pytań i wspólne zdjęcia. Dzieci zakupiły książki Izabeli Michty i po każdym spotkaniu ustawiała się długa kolejka po autografy i dedykacje, które z pewnością pozostaną cenną pamiątką. Serdecznie dziękujemy Pani Izabeli za niezwykłe spotkanie, a uczestnikom za przybycie i stworzenie fantastycznej atmosfery. Spotkania, zrealizowane zostały dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria zdjęć

Spotkania autorskie z Izabelą MichtąSpotkania autorskie z Izabelą MichtąSpotkania autorskie z Izabelą MichtąSpotkania autorskie z Izabelą MichtąSpotkania autorskie z Izabelą MichtąSpotkania autorskie z Izabelą MichtąSpotkania autorskie z Izabelą MichtąSpotkania autorskie z Izabelą MichtąSpotkania autorskie z Izabelą MichtąSpotkania autorskie z Izabelą MichtąSpotkania autorskie z Izabelą MichtąSpotkania autorskie z Izabelą MichtąSpotkania autorskie z Izabelą MichtąSpotkania autorskie z Izabelą MichtąSpotkania autorskie z Izabelą MichtąSpotkania autorskie z Izabelą MichtąSpotkania autorskie z Izabelą MichtąSpotkania autorskie z Izabelą Michtą

 

"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Inspektor Ochrony Danych Małgorzata Kucia
e-mail: ido@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe