Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2022

Dodano: 7 października 2022

29 września w całej Polsce obchodzony jest Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest skierowany głównie do najmłodszych czytelników, ponieważ czytanie na głos ma dla dzieci ogromne znaczenie. Wpływa m.in. na rozwój dziecka, wzbogaca słownictwo, pomaga w budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi, rozbudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, rozwija poczucie humoru, a nawet leczy.

W tegorocznej akcji zorganizowanej przez Oddział dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku udział wzięły dzieci z: Publicznego Przedszkola nr 4 w Brzesku oraz najmłodsi pacjenci ze szpitalnego Oddziału Dziecięcego w Brzesku. Dziękujemy Lekarzowi kierującemu Oddziałem i Pielęgniarce oddziałowej za udział w akcji Głośnego Czytania. Specjalne podziękowania kierujemy do sklepu „Fabryka Uniesień” za przygotowanie baloników z helem.