Wszystkie barwy codzienności opowiedziane poezją Anny Gaudnik

Dodano: 21 listopada 2022

Radość, miłość, przyjaźń, zachwyt, serdeczność, bliskość, optymizm, życzliwość, spokój – tego, co w życiu dobre i piękne nie brak w poezji Anny Gaudnik, z którą po raz kolejny – lecz z niesłabnącym zainteresowaniem i przyjemnością – spotkali się mieszkańcy Brzeska i regionu w murach brzeskiej biblioteki. Na czwartkowym spotkaniu poetyckim w nawiązaniu do tytułu wydarzenia – „Wszystkie barwy codzienności” – nie zabrakło jednak chwil zatrzymania i namysłu także nad tym, co smutne czy trudne: przemijaniem, utratą bliskich, starością. Anna Gaudnik, doskonale wszystkim znana poetka, malarka, farmaceutyka, dobra dusza brzeskiej społeczności, jak zawsze zachwyciła publiczność swoim ciepłem, wrażliwością na świat, poczuciem humoru i dystansem do samej siebie. Autorka wydanego w ubiegłym roku przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzesku tomiku „Inna Anna” momentami rozbawiła słuchaczy do łez, by po chwili wprowadzić ich w zadumę. Wieczór z poezją Anny Gaudnik jak zawsze był także okazją do spotkania w gronie przyjaciół, sąsiadów, znajomych sprzed lat, co sprawia, że spotkania te mają dla odbiorców wyjątkową wartość integracyjną i wspólnototwórczą.

Pięknym tłem spotkania z brzeską poetką była wystawa malarstwa Krystyny Olchawa „Bezkres przestrzeni” znakomicie uzupełniająca panujący tego wieczoru klimat. Ekspozycja będzie dostępna dla odwiedzających do 27 grudnia 2022 r. w godzinach otwarcia biblioteki.