"Kapryśna Królewna"

Dodano: 6 grudnia 2022

30.11.2022r. Nauczyciele z PSP nr 3 w Brzesku wystawili dla przedszkolaków oraz uczniów z PSP nr 3 przedstawienie pt. „Kapryśna Królewna”.

Tytułowa królewna zostaje porwana przez smoka i czarodzieja, a z pomocą wyruszają jej przystojny książę i niesamowity krasnal. W trakcie poszukiwań trafiają do fabryki św. Mikołaja, gdzie okazuje się, że muszą uratować prezenty dla dzieci.

Aktorzy świetnie wczuli się w grane przez siebie role i z uśmiechem na twarzy pokonali sceniczną tremę. Otrzymali wiele braw i podziękowań.

Po spektaklu przyszedł czas na niespodziankę. Dzieci wysłuchały historii o życiu i cudach św. Mikołaja z Miry z serii książek Elizy Piotrowskiej „Święci uśmiechnięci”, która w spektaklu zatańczyły dzieci z klasy drugiej przygotowane przez panią Dorotę Thomas.

Agatka Szydek zaśpiewała piosenkę pt. „podarunki z nieba” a uczennice kl. 2a Ludmiła Kurtyka i Julia Osuch wykonały utwór „Fantazja”. Nad wokalem dziewczynek czuwały pani Nina Górska i Luiza Płaczek.