Drugi tydzień ferii w Bibliotece.

Dodano: 13 lutego 2023

W drugim tygodniu ferii kontynuowaliśmy zajęcia inspirowane bajką, baśnią i legendą.

W poniedziałek za sprawą bajki Złotowłosa rozmawialiśmy o dobrych manierach, zasadach savoir vivre oraz kulturalnym zachowaniu. Wspólnie stworzyliśmy „gościa z klasą” i ustaliliśmy jakimi cechami charakteryzuje się taka osoba.

W kolejnym dniu zajęcia inspirowane były legendą o Smoku Wawelskim. Wspólnie stworzona inscenizacja do tej legendy wywołała żywe reakcje dzieci. Ta legenda przyczyniła się do podjęcia tematyki związanej z naszymi emocjami. Zależało nam przede wszystkim na zbudowaniu w dzieciach przekonania, że nie ma emocji dobrych i złych lecz są takie, które możemy uznać za bardziej lub mniej przyjemne, ale że wszystkie emocje są ważne.

W środę pierwszej części zajęć uczestnicy ferii zrelaksowali się oglądając „Bajki i baśnie polskie” na wielkim ekranie w naszej sali kinowej. Natomiast w drugiej części warsztatów dzieci grały w wielkoformatową grę o Polsce. Było wiele emocji i świetna zabawa połączona z nauką najważniejszych miast i zabytków naszego kraju.

Pinokio to bajka, której treść wykorzystaliśmy przygotowując warsztaty o kłamstwie. Podczas zajęć dzieci na własnej skórze przekonały się jak bolesne może być kłamstwo. Zwróciliśmy uwagę na przyczyny i konsekwencje kłamania, zastanawialiśmy się wspólnie czy każde kłamstwo powoduje taką samą szkodę i czy istnieje dobre kłamstwo.

Królowa Śniegu to bohaterka ostatnich zajęć prowadzonych podczas ferii w brzeskiej bibliotece. Wspólnie z dziećmi przekonaliśmy się że siła miłości jest na tyle potężna że potrafi zwyciężyć w każdej trudnej sytuacji. Próbowaliśmy zrozumieć swoje własne uczucia, które obudziły się w nas wczuwając się w rolę Gerdy i Kaja.

Podobnie jak w pierwszym tygodniu we wtorek dzieci wzięły udział w warsztatach umuzykalniających prowadzonych przez P. Ewę Budzik z Muzyczny Zakątek Funny Bunny. Tym razem uczestnicy ferii mieli okazję zagrać na różnego rodzaju dzwonkach.

Wszystkie spotkania połączone były z wesołymi zabawami ruchowymi, kreatywnymi pracami plastycznymi, grami, konkursami, quizami, zawodami i mini spektaklami teatralnymi.

Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.Drugi tydzień ferii w Bibliotece.