Lekcja w Akademii Pana Kleksa

Dodano: 14 lutego 2023

14 lutego gościliśmy grupę licealistów z I LO z Tarnowa, którzy przygotowali mini przedstawienie i warsztaty dla przedszkolaków.

Pierwszoklasiści z klas matematyczno-informatycznej i humanistycznej uczestniczą w olimpiadzie „Zwolnieni z teorii” - jest to rodzaj platformy internetowej. Licealiści zainspirowani niskim poziomem czytelnictwa wśród młodych ludzi postanowili jakoś temu zaradzić. Grupa nazywa się „Papierowi Ludzie”, lubią nie tylko czytać czy pomagać ale też sprawiać radość. Przekonały się o tym, dzieci z Publicznego Przedszkola nr 4 im. Jana Brzechwy w Brzesku. Grupa licealistów podczas mini przedstawienia pt. „Lekcja w Akademii pana Kleksa”, zaprezentowali znane wiersze m.in. Jana Brzechwy. Dzieci chętnie śpiewały, uczestniczyły w zagadkach i warsztatach plastycznych podczas których, każdy przedszkolak wykonał swoją zakładkę do książki. „Papierowi Ludzie” zawitali do brzeskiej biblioteki dzięki swojej koleżance, która jest czytelniczką naszej biblioteki i sama napisała scenariusz do przedstawienia na podstawie „Akademii pana Kleksa”.

Dziękujemy dzielnym przedszkolakom za aktywny udział w zajęciach, a licealistom za wspaniałe przedstawienie, warsztaty i współpracę.