WYSTAWA ILUSTRACJI PIOTRA SOCHY - "PSZCZOŁY"

Dodano: 11 kwietnia 2023

Kolejna wystawa z Wydawnictwa Dwie Siostry gościła w Brzeskiej Bibliotece. Wcześniej ściany sali wystawienniczej zdobiła wystawa „Mapy”, natomiast teraz eksponowana była wystawa „Pszczoły”. 9 wielkoformatowych plansz pochodzących z książki autorstwa Piotra Sochy można było podziwiać w naszej bibliotece przez cały marzec.

Wystawie towarzyszyły specjalnie przygotowane z tej okazji warsztaty prowadzone przez bibliotekarki Oddziału dla Dzieci. W sumie przeprowadzono 18 spotkań, w których uczestniczyło ponad 300 dzieci z brzeskich szkół i przedszkoli. Celem warsztatów było wzbogacanie wiedzy na temat życia pszczół i ich roli w przyrodzie. Ponadto zależało nam na rozwinięciu empatii i troski o te owady oraz środowisko przyrodnicze to wszystko w połączeniu z atrakcyjnymi zabawami.

Uwieńczeniem wystawy było spotkanie z Panią Kornelią Żółty, która na co dzień w pasiece męża poznaje tajniki pracy pszczelarza. Nasz gość przekazał wiele nowych cennych informacji o bardzo odpowiedzialnej pracy pszczelarza. Spotkanie zakończyło się degustacją miodu z pasieki Państwa Żółtych.