Mocium Panie czas na... PRZEDSTAWIENIE

Dodano: 19 czerwca 2023

W związku z realizowanym projektem „Mocium Panie, czas na czytanie” 19 czerwca w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku odbyły dwa się przedstawienia „Fredro wiecznie żywy” przygotowane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzesku.

Grupa utalentowanych niepełnosprawnych artystów dała popis umiejętności aktorskich, wokalnych i komediowych prezentując takie utwory Aleksandra Fredry jak: „Paweł i Gaweł”, „Cygan i baba”, „Dwa koguty”, „Osiołkowi w żłobie dano” i „Małpa w kąpieli”. Duże wrażenie na publiczności zrobił śpiew pana Marcina oraz kostiumy aktorów. W pierwszym przedstawieniu uczestniczyły dzieci z  Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 10, Przedszkola z ZSP nr 2 oraz Przedszkola i  Szkoły Specjalnej Król Maciuś I. W drugim spektaklu udział wzięły PSP nr 3, PSP nr 1 oraz uczestnicy Klubu Maluszka.

Przedstawienia odbyły się pod przewodnictwem muzykoterapeuty Andrzeja Gicali. Bardzo dziękujemy kierownikowi Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzesku Panu Edwardowi Pabianowi, oraz opiekunom: pani Monice, pani Dorocie oraz panu Jarkowi za pomoc w realizacji całego przedsięwzięcia.

Spektakle zostały zrealizowane dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Mocium Panie czas na... PRZEDSTAWIENIE Mocium Panie czas na... PRZEDSTAWIENIE Mocium Panie czas na... PRZEDSTAWIENIE Mocium Panie czas na... PRZEDSTAWIENIE Mocium Panie czas na... PRZEDSTAWIENIE Mocium Panie czas na... PRZEDSTAWIENIE Mocium Panie czas na... PRZEDSTAWIENIE Mocium Panie czas na... PRZEDSTAWIENIE Mocium Panie czas na... PRZEDSTAWIENIE Mocium Panie czas na... PRZEDSTAWIENIE