Z biblioteczną wizytą

Dodano: 20 czerwca 2023

Cieszymy się, że po dłuższej przerwie powróciliśmy do bibliotecznych spotkań z małymi pacjentami w brzeskim szpitalu.

Podczas majowych i czerwcowych spotkań odwiedziliśmy małych brzeskich pacjentów na których czekały niespodzianki. Majowe spotkanie było związane z Tygodniem Bibliotek. Już kolejny raz dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionej księgarni mogliśmy sprawić dzieciom radość drobnymi upominkami. Mali i nieco starsi pacjenci mieli możliwość wybrania dla siebie ulubionej pozycji książkowej.

Kolejne spotkanie połączone było z Dniem Dziecka, tym razem niespodzianka była wyjątkowa. Dzieci z wraz z rodzicami mogły obejrzeć mini przedstawienie w formie teatrzyku w pt. „Mieszkamy w książce” w wykonaniu Pań z Oddziału dla Dzieci. Bohaterowie książki Świnka Malinka i słoń Leon ze zdumieniem odkrywają, że są mieszkańcami książki! I że patrzą na nich czytelnicy! Wynika z tego cała masa śmiechu i zaskoczeń. Utożsamiając się z bohaterami dzieci mogły, pobawić się w teatr oraz pokolorować głównych bohaterów.

Na koniec spotkania, zorganizowałyśmy balonowe szaleństwo radości, zrobiona z balonów zwykła szabla czy kwiat, uświetniły spotkanie i sprawiły uśmiech na twarzy małych pacjentów i ich rodziców. Mamy nadzieję ze choć przez chwilę była to okazja do radości i świetnej zabawy jak również do poznania świata literatury.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas, a także Dyrekcji Szpitala, lekarzowi kierującemu Oddziałem i Pani Oddziałowej za życzliwe przyjęcie.