"Nasze życie z patronem"

Dodano: 11 października 2012

„Prawdziwe życie wyraża się w darze z siebie” to słowa papieża, które były hasłem programu artystycznego przygotowanego przez Publiczne Gimnazjum w Jadownikach noszące imię Jana Pawła II. W swojej prezentacji uczniowie przedstawili historię Gimnazjum, które należy do Rodziny Szkół Jana Pawła II a także wartości, myśli, przesłania, które papież skierował do młodych ludzi, a które stały się dewizą ich szkoły i wszelkich prowadzonych działań. Uczniowie realizują nauczanie Jana Pawła II poprzez angażowanie się w działalność m.in. : Szkolnego Koła Caritas, Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Młodzież pochwaliła się również wieloma osiągnięciami w nauce, sporcie oraz działalności artystycznej.

Program artystyczny uczniów Gimnazjum obejrzeli licznie zgromadzeni goście, a przede wszystkim młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych.

W holu głównym RCKB można obejrzeć ciekawą wystawę fotografii pod hasłem „Nasze życie z patronem” prezentującą życie szkoły. Fotografie przedstawiają tylko niektóre działania związane z patronem Janem Pawłem II m. in. : uroczystość nadania szkole imienia Jana Pawła II, spotkania z prof. Gabrielem Turowskim oraz ojcem Janem Górą OP, udział w beatyfikacji Jana Pawła II, pielgrzymkę szkół noszących imię Jana Pawła II do Częstochowy. Zdjęcia zostały wybrane z bogatej kolekcji gromadzonej od momentu nadania szkole imienia bł. Jana Pawła II. Ekspozycja będzie prezentowana do końca października. Wszystkich chętnych zapraszamy do oglądania.