"Mocium Panie, czas na czytanie..." książek Anny Czerwińskiej-Rydel.

Dodano: 2 października 2023

27 września 2023 r. w naszej Bibliotece oraz w filiach w Okocimiu i Porębie Spytkowskiej miało miejsce niezwykłe wydarzenie – zagościła u nas bowiem wspaniała autorka, pomysłodawczyni i twórczyni serii książek biograficznych o wielkich Polakach, Pani Anna Czerwińska-Rydel. W spotkaniu, które miało miejsce w brzeskiej bibliotece, udział wzięli uczniowie klas IV i V z Publicznych Szkół Podstawowych nr 1 i 2 w Brzesku oraz uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Maszkienicach.

Pani Anna Czerwińska-Rydel to nie tylko pisarka, lecz także muzyk, pedagog oraz człowiek wielu pasji i zainteresowań. Jest ona laureatką wielu nagród i wyróżnień w konkursach literackich, m.in.: Książka Roku IBBY, Bologna Ragazzi Award, Świat Przyjazny Dziecku, jak również posiadaczką Orderu Uśmiechu. Spotkania z tą, pochodzącą z Gdańską, autorką były bardzo interesujące. W ich trakcie opowiedziała o swoich książkach, dzieląc się z uczestnikami różnymi anegdotami, ciekawostkami i niezwykłymi historiami z dzieciństwa wielkich Polaków. Tematem przewodnim była książka „Fotel czasu. Opowieść o Aleksandrze Fredrze”, wydarzenie to bowiem zostało zrealizowane w ramach projektu „Mocium Panie, czas na czytanie?” i dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Autorka swoimi opowieściami oczarowała słuchaczy, którzy zadawali wiele ciekawych oraz czasami zaskakujących pytań. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze. Jego uczestnicy mieli możliwość zakupienia książek i zdobycia pamiątkowego autografu. Był również czas na wspólnie zdjęcia. Serdecznie dziękujemy Pani Annie Czerwińskiej-Rydel za niezwykłe spotkanie, a uczestnikom za przybycie i stworzenie fantastycznej atmosfery.