Głośne czytanie - Miesiąc Papieski 2023

Dodano: 23 października 2023

Tradycyjne głośne czytanie w ramach Miesiąca Papieskiego, odbyło się w tym roku w naszej bibliotece 19 października.

To coroczne wydarzenie było doskonałą okazją do zgłębienia przez przedszkolaki wiedzy o naszym Wielkim Papieżu. Pięknie opracowane serie książek Joanny Krzyżanek i Elizy Piotrowskiej o Janie Pawle II, posłużyły prelegentom do przybliżenia małym słuchaczom tej ważnej postaci, której nie mogli spotkać osobiście. Były to tytuły takie jak: „O tym, jak Jan Paweł II kilkadziesiąt razy okrążył kulę ziemską”, „O tym, jak Jan Paweł II został błogosławionym”, „O tym, jak Jan Paweł II został świętym” oraz „Jan Paweł II” z serii święci uśmiechnięci.

W naszej akcji udział wzięli:

• Siostra Sylwia Osetek – dyrektorka Publicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. S. Faustyny;
  • Marta Soroka reprezentująca dyrekcję Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu;
  • Ksiądz Józef Drabik – proboszcz Parafii pw. NMP Matki Kościoła i Św. Jakuba Apostoła w Brzesku;
  • Siostra Beata Nieć – dyrektorka Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek im. Leoni Nastał;
  • Pani Iwona Bodzioch – reprezentująca dyrekcję Miejskiego Ośrodka Kultury;
  • Ksiądz Zbigniew Wielgosz – redaktor naczelny i dyrektor oddziału Gościa Niedzielnego;
  • Pani Karina Legutek – dyrektorka Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku

Zaproszeni goście czytali wybrane fragmenty książek z wielkim zaangażowaniem, a siostra Sylwia, dzięki świetnej grze na gitarze zaangażowała wszystkich uczestników do śpiewu z pokazywaniem, za co serdecznie dziękujemy. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści o papieżu oraz zawieszały strzałki z radami Jana Pawła II na górskim drogowskazie, które nadal są aktualne. Wspólnie śpiewane ulubione utwory naszego rodaka, czasem rozweselały , a czasem wzruszały nawet dorosłych.

Mamy nadzieję, że w przyszłym 2024 roku ponownie spotkamy się w podobnym gronie, by po raz kolejny świętować Miesiąc Papieski.