Muzyczne wspomnienie chóru Gaudium

Dodano: 26 października 2023

Brzeski chór Gaudium w czwartkowy wieczór wystąpił przed publicznością w sali audytoryjnej RCKB w ramach obchodów Miesiąca Papieskiego organizowanych przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzesku. Październikowe wydarzenia dla dzieci i dorosłych już po raz 12. przygotowane przez brzeską bibliotekę poświęcone są osobie i dziełu Jana Pawła II, patrona Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego, w którym to budynku mieści się wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury. Na zakończenie tegorocznych obchodów obie instytucje zaprosiły na wyjątkowy koncert w wykonaniu chóru Gaudium wraz z przyjaciółmi noszący tytuł „Takim Go pamiętamy. Wspomnienia o Janie Pawle II”. Działający przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku chór zaprezentował najpiękniejsze i najważniejsze utwory muzyczne związane z Janem Pawłem II, które przeplatały się z informacjami dotyczącymi jego życia i pontyfikatu oraz fragmentami nagrań i montaży zdjęciowych. Chór zaprezentował się wspaniale zarówno w warstwie muzycznej, jak i wizualnej, artyści i artystki występowali pod batutą Iwony Mikołajek, która wraz z Andrzejem Gicalą prowadzi grupę. Dla wypełniającej salę widowni był to wieczór pełen piękna, nostalgicznych, ale i radosnych wspomnień.

W ramach tegorocznych obchodów Miesiąca Papieskiego odbył się szereg wydarzeń dla dzieci i dorosłych, osób indywidualnych i grup zorganizowanych, związanych z szeroko rozumianą duchowością. Obchody Miesiąca Papieskiego swoim patronatem honorowym objęli: Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, Burmistrz Miasta Brzeska Tomasz Latocha, Starosta Powiatu Brzeskiego Andrzej Potępa, Parafia NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku oraz Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku.