25 listopada Pluszowy Miś ma swoje święto

Dodano: 28 listopada 2023

25 listopada Pluszowy Miś ma swoje święto. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.

W związku z tym do Oddziału dla Dzieci zawitały przedszkolaki i uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej wraz ze swoimi ulubionymi Przytulankami. Jako pierwsze odwiedziły brzeską bibliotekę dzieci z Publicznego Przedszkola nr 4 im. Jana Brzechwy. Następnie gościliśmy najmłodszych czytelników z: Publicznego Przedszkola nr 9 im. Marii Kownackiej, oraz dzieci z z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3.

Zajęcia oparte były na prezentacji multimedialnej, dzięki której dzieci poznały historię pluszowego misia oraz związane z tą zabawką ciekawostki. Przedszkolaki i dzieci z szkoły podstawowej, wykazały się bardzo dobrą znajomością bajek, bez trudu odgadły przygotowane zadania a także wykonały pracę plastyczną. Były aktywne i chętnie uczestniczyły w zajęciach. Podczas spotkania nie zabrakło wspólnego czytania książek o pluszowych przyjaciołach jak i zabaw ruchowych. Dzieci przypomniały sobie w ten sposób najbardziej popularne postacie misiów.

Mamy nadzieję że spotkania z okazji Święta Pluszowego Misia w naszej bibliotece na długo zapadną w pamięć wszystkim uczestnikom zajęć.

Zapraszamy już za rok na kolejne urodziny Pluszowego Misia!