Promieniowanie ojcostwa Ojca Jany Góry OP

Dodano: 30 października 2012

29 października odbyło się spotkanie z polskim dominikaninem, duszpasterzem i pomysłodawcą ogólnopolskich spotkań młodzieży nad Lednicą - Ojcem Janem Górą OP, które zakończyło obchody „miesiąca papieskiego” zorganizowanego przez PiMBP w Brzesku. Niecodzienny wieczór rozpoczęła swoim występem młodzież gimnazjalna z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Łysej Górze działająca w zespole aktorsko-muzycznym, która przedstawiła fragment spektaklu poetycko-muzycznego pod hasłem „Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć” poświęconego Janowi Pawłowi II i opartego na jego tekstach.

Wszyscy, którzy przybyli na to wyjątkowe spotkanie mieli okazję wysłuchać ciekawych wspomnień o niezwykłej więzi, która łączyła naszego gościa z osobą Jana Pawła II, o promieniowaniu ojcostwa, o przekraczaniu własnego człowieczeństwa stając się darem dla innych ludzi. Liczne, osobiste spotkania Ojca Góry z Ojcem Świętym Janem Pawłem II przyczyniły się do pogłębienia jego powołania do posługi duszpasterskiej, a także były ogromnym wsparciem w realizowaniu takich przedsięwzięć jak powstanie ośrodka na Jamnej czy organizacja ogólnopolskich spotkań młodzieży nad Jeziorem Lednickim. Zgromadzeni mieli niepowtarzalną okazję posłuchać jakimi sposobami Ojciec Góra pozyskiwał osobiste rzeczy Ojca Świętego, które stopniowo utworzyły całą kolekcję pamiątek począwszy od chusteczki przez brązowy odlew ręki papieża, aż po parkiet i okna z Jego domu. Ogromna determinacja Ojca Góry połączona z wyjątkowym poczuciem humoru, pozwoliła mu dokonywać rzeczy niemożliwych do zrealizowania przez innych. Jak sam skromnie wspomina, wybudowanie ośrodka na Jamnej to cud i zasługa Matki Bożej. Jak wynika z jego opowieści wiele przypadkowych spotkań odwracało bieg zdarzeń w czasie budowy na Jamnej i organizacji spotkań nad Lednicą.

W trakcie spotkania została również przywołana postać Romana Brandstaettera. W tym roku minęła 25 rocznica śmierci pisarza, a zarazem bliskiego przyjaciela Ojca Jana Góry.

Wielkie poświęcenie i zaangażowanie w pracę ewangelizacyjną Ojca Góry z młodzieżą zaowocowało zaproszeniem brzeskiej młodzieży nad Lednicę.

Nasz gość dał się poznać jako szczęśliwy, spełniony w swoim powołaniu człowiek.