Bezpłatne kody Legimi od PiMBP w Brzesku

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku otrzymała dotację z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa realizowanego ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną, w ramach którego wykupiła dodatkową pulę kodów dostępu do platformy Legimi, jednej z wiodących baz e-booków i audiobooków w Polsce.

Bezpłatne kody dostępu będą dystrybuowane od grudnia 2020 r. do czerwca 2021 r. W każdym miesiącu Biblioteka udostępni 81 dodatkowych kodów. Każdy czytelnik może otrzymać jeden kod w miesiącu, który będzie ważny przez 30 dni od aktywacji. Kod należy aktywować przed końcem miesiąca, w którym został pobrany, w przeciwnym razie straci ważność.

Z usługi mogą korzystać aktywni czytelnicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzesku, w tym także filii bibliotecznych w Jadownikach, Mokrzyskach, Okocimiu, Porębie Spytkowskiej i Szczepanowie.

Możliwość otrzymania kodu mają wyłącznie czytelnicy posiadający ważną kartę biblioteczną oraz mający uregulowane należności i zobowiązania wobec Biblioteki. Kod dostępu może zostać wydany także po założeniu nowego konta bibliotecznego.

W celu odbioru kodu dostępu do aplikacji Legimi należy zgłosić się do PiMBP w Brzesku bądź jednej z jej filii osobiście i okazać kartę czytelnika lub skontaktować się mailowo (multimedialny@bibliotekabrzesko.pl) podając imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej. Obowiązuje zasada: jeden mail – jedno konto czytelnicze – jeden kod. Po pomyślnym zweryfikowaniu konta bibliotecznego pracownik Biblioteki wyśle e-mail z kodem dostępu. Nie będą brane pod uwagę maile: z błędnie podanymi danymi, z prośbami o więcej niż jeden kod z jednej skrzynki mailowej oraz od osób mających nieuregulowane należności.


Jak korzystać z Legimi?

  • Odbierz w Bibliotece kod dostępu.
  • Załóż konto na stronie https://www.legimi.pl/rajska/ (wystarczy podać swój aktualny adres e-mail) i użyj unikalnego kodu dostępu.
  • Pobierz na smartfon/tablet/komputer lub czytnik bezpłatną aplikację Legimi w Google Play (Android) lub Apple Store (iOS) albo wejdź na stronę www.legimi.pl/pobierz-legimi przez przeglądarkę w komputerze i pobierz aplikację z witryny Microsoft.
  • Zaloguj się w aplikacji i czytaj!
Jeden kod uprawnia do korzystania z zasobu jednocześnie na dwóch urządzeniach: smartfon, tablet, komputer z systemem Windows 8 lub 10, czytnik e-book InkBook lub PocketBook. (Uwaga: czytnik Kindle nie jest obsługiwany. Nie ma możliwości posiadania jednego aktywnego konta na dwóch czytnikach e-booków). Kody dostępu do Legimi są aktywne przez 30 dni, potem należy odebrać w Bibliotece kod na kolejny miesiąc.

Jeśli potrzebujesz pomocy technicznej zajrzyj na stronę https://support.legimi.com/hc/pl/.


UWAGA! Liczba kodów jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

Przejdź do Legimi Szczegółowe informacje


"Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji."

Maria Dąbrowska

 Kontakt

Powiatowa i Miejska Biblioteka
Publiczna w Brzesku

Plac Targowy 10
32-800 Brzesko

tel./ fax. (14) 66-312-02, (14) 68-64-550
e-mail: kontakt@bibliotekabrzesko.pl

Inspektor Ochrony Danych Małgorzata Kucia
e-mail: ido@bibliotekabrzesko.pl

Dane kontaktowe