Relacje z wydarzeń

Mapa powiatu brzeskiego z 1954 r.

Dzięki naszym staraniom księgozbiór w Dziale Bibliograficzno-Informacyjnym wzbogacił się o nowy dokument: mapę powiatu brzeskiego z 1954 r.

Więcej  21.04.2016
Ciotka Klotka w Brzesku czyli spotkanie z Ewą Chotomską

21 kwietnia brzeską Bibliotekę odwiedziła Ewa Chotomska - Ciotka Klotka z telewizyjnego "TIK-TAKA", a także założycielka (wraz z Andrzejem Markiem Grabowskim) zespołu Fasolki. Ewa Chotomska jest również scenarzystką programów dla dzieci: "TIK-TAK" czy "Domowe Przedszkole" oraz autorką tekstów piosenek dla dzieci (m. in. "Mydło lubi zabawę", "Szczotka, pasta" czy "Fantazja").

Więcej  21.04.2016
Seminarium szkoleniowe

20 kwietnia 2016 r. odbyło się seminarium szkoleniowe bibliotekarzy powiatu brzeskiego, zorganizowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Brzesku.

Więcej  20.04.2016
Półfinał "Wielkiej Ligi Czytelników"

15 kwietnia w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej po raz kolejny odbył się półfinał konkursu "Wielka Liga Czytelników".

Więcej  15.04.2016
Spotkanie z dietetykiem

12 kwietnia 2016 r. odbyło się spotkanie z dietetykiem inż. Kingą Nakończy z centrum dietetycznego NaturHous w Brzesku. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać przyczyny i skutki nadwagi, a także dokonać pomiaru masy ciała, zawartości tkanki tłuszczowej i wody metabolicznej w organizmie, a następnie omówić wyniki pomiarów.

Więcej  12.04.2016
Wszystko (prawie) co napisano o Małopolsce teraz dostępne na jedno kliknięcie!

WBP w Krakowie wraz z powiatowymi bibliotekami publicznymi woj. małopolskiego tworzy bazę bibliograficzną pozwalającą śledzić piśmiennictwo o Małopolsce. Nasza Biblioteka również uczestniczy w tym przedsięwzięciu.

Więcej  11.04.2016
Brzesko w latach 1939 - 1945 - lekcja regionalna

7 kwietnia 2016 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku odbyła się lekcja regionalna pt. "II wojna światowa na terenie Brzeska i powiatu brzeskiego".

Więcej  07.04.2016
Ogólnopolska akcja "Czytam w podróży" 2016

Akcja miała miejsce 6 kwietnia 2016 roku. W tym dniu odwiedzający bibliotekę czytelnicy oraz osoby zainteresowane kampanią otrzymały zakładki z fragmentem wybranego utworu Zbigniewa Herberta.

Więcej  06.04.2016
Wieczór poetycki Józefa Barana

5 kwietnia 2016 roku odbył się wieczór poetycki Józefa Barana połączony z promocją jego najnowszego tomiku poezji "Szczęście w czapce niewidce i 99 nowych wierszy", który prezentuje wiersze zebrane z ostatnich pięciu lat.

Więcej  05.04.2016
Sto bajek - Powiatowy Konkurs Recytatorski poezji Jana Brzechwy

"Sto bajek" - pod takim hasłem 31 marca odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski poezji Jana Brzechwy. Wzięło w nim udział 31 uczniów klas I-III, reprezentujących szkoły podstawowe powiatu brzeskiego.

Więcej  31.03.2016
Zwiedzamy Rumunię z Andrzejem Pasławskim

21 marca gościliśmy ponownie w Bibliotece krakowianina Andrzeja Pasławskiego - podróżnika i pasjonata przyrody. Tym razem za sprawą Pana Andrzeja uczniowie PG nr 2 w Brzesku przenieśli się do tajemniczej Rumunii.

Więcej  21.03.2016
Podsumowanie Tygodnia z Internetem 14-20 marca 2016

Tydzień z Internetem to ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. To działania polegają na organizowaniu w miejscach oferujących publiczny dostęp do Internetu spotkań prezentujących ciekawe i praktyczne sposoby wykorzystania nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali.

Więcej  18.03.2016
"INSPIRACJE" - wystawa malarstwa

"Inspiracje" to tytuł kolejnej wystawy, którą od 17 marca 2016 roku do 28 kwietnia można oglądać w sali wystawienniczo-odczytowej PiMBP w Brzesku. Prezentuje ona prace artystów biorących udział w międzyregionalnym Programie "Derby Artystyczne - Śląsk & Małopolska i województwa ościenne"

Więcej  17.03.2016
WIELKANOCNE WARSZTATY DECOUPAGE

Dnia 14 marca 2015 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku odbyły się warsztaty świąteczne, które poprowadziła pani Iwona Tomasik z Biblioteki Publicznej w Mokrzyskach.

Więcej  14.03.2016
Kurs komputerowy rozpoczęty

W dniu 10 marca rozpoczął się kurs komputerowy ph. "Komputer nie tylko dla młodych" organizowany przez Dział Multimedialny. Warsztaty będą odbywać się w dwóch 7-8 osobowych grupach co tydzień przez sześć tygodni od 10.03.2016 do 22.04.2016 r.

Więcej  10.03.2016