Spotkanie z Marcinem Kydryńskim

13 lutego 2018 r. w brzeskiej Bibliotece odbyło się spotkanie ze znanym dziennikarzem radiowej "Trójki", fotografem, organizatorem gdańskiego Siesta Festival, podróżnikiem, autorem książek - Marcinem Kydryńskim.

Więcej  13.02.2018
Bajkowy Bal Karnawałowy 2018

10 lutego w brzeskiej Bibliotece panował niezwykły nastrój. Jak co roku Oddział dla Dzieci zorganizował dla najmłodszych czytelników - Bajkowy Bal Przebierańców.

Więcej  10.02.2018
Wystawa w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

W listopadzie 2018 r. minie 100 lat od momentu odzyskania niepodległości przez Polskę, dlatego przez cały rok towarzyszyć będzie nam wystawa pt.: "W drodze do wolności - region brzeski 1914-1918".

Więcej  24.01.2018
Świąteczna niespodzianka dla naszej biblioteki!

Miło nam poinformować, że dzięki naszej czytelniczce Karolinie pod biblioteczną choinką znaleźliśmy niespodziewany prezent - dwa pudła książek ufundowane przez Wydawnictwo Albatros. Aby otrzymać nagrodę Karolina musiała pokonać ponad tysiąc konkurentów, którzy tak jak ona zgłosili swoje biblioteki do konkursu i uzasadnili dlaczego to właśnie tam powinny powędrować książki.

Więcej  30.12.2017
"Zimowa zadymka" Agaty Podłęckiej

19 grudnia 2017 roku w PiMBP w Brzesku odbyło się trzecie przedświąteczne spotkanie z poetką Agatą Podłęcką zatytułowane "Zimowa zadymka".

Więcej  19.12.2017
Zanim zabłyśnie pierwsza gwiazdka

15 grudnia z wizytą do Oddziału dla Dzieci przybyły maluszki z Przedszkola Publicznego nr 3.

Więcej  15.12.2017
Świąteczna wizyta w szpitalu

13 grudnia udaliśmy się ze świąteczną wizytą do małych pacjentów Oddziału Dziecięcego w brzeskim szpitalu.

Więcej  13.12.2017
Małgorzata Mizia "Po przerwie" w brzeskiej Bibliotece

We wtorkowy wieczór 12 grudnia 2017 r. grono wielbicieli oraz pasjonatów sztuki uczestniczyło w otwarciu wystawy malarstwa "Po przerwie" - Małgorzaty Mizi. Jest to już druga wystawa krakowskiej Artystki w brzeskiej Bibliotece. Pierwsza miała miejsce w 2011 roku.

Więcej  12.12.2017
Powiatowy Konkurs Recytatorski poezji Bolesława Leśmiana

7 grudnia 2017 r. w PiMBP odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski poezji Bolesława Leśmiana pod hasłem "W ciszy serc..." zorganizowany z okazji 140. rocznicy urodzin i 80. rocznicy śmierci poety.

Więcej  07.12.2017
"Znów w Brzesku i znów miło"

5 grudnia 2017 roku Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku po raz kolejny miała zaszczyt gościć na spotkaniu autorskim Pawła Beręsewicza - pisarza, poetę, tłumacza i leksykografa, laureata wielu literackich nagród. W jego dorobku znajduje się między innymi: nagroda "Guliwera" oraz Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego.

Więcej  05.12.2017
Nasza Biblioteka w pierwszej dziesiątce Rankingu Bibliotek!

W siódmej edycji Rankingu Bibliotek organizowanym przez Instytut Książki i "Rzeczpospolitą" brzeska Biblioteka zajęła VIII miejsce w Polsce.

Więcej  30.11.2017
"Kultura? W zasięgu!"

W ramach programu edukacyjnego "Kultura? W zasięgu!" młodzież PSP nr 1 w Brzesku uczestniczyła w zajęciach przybliżających działalność polskiej armii w pierwszej połowie XX wieku - "Za Naszą Wolność i Waszą - odkryj historię WP", które odbyły się w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.

Więcej  29.11.2017
Spektakl teatralny "Magiczna skrzynia"

28 Listopada Oddział dla Dzieci przygotował niespodziankę dla najmłodszych czytelników - przedszkolaków.

Więcej  28.11.2017
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada Pluszowy Miś ma swoje święto. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.

Więcej  25.11.2017
BIBLIOTECZNE WRÓŻENIE

23 listopada spotkaliśmy się w Oddziale dla Dzieci, aby dowiedzieć się co ciekawego przyniesie przyszłość. Okazją do tego był organizowany co roku Andrzejkowy Wieczór Wróżb.

Więcej  23.11.2017