Relacje z wydarzeń

Powiatowy Konkurs Recytatorski poezji Bolesława Leśmiana

7 grudnia 2017 r. w PiMBP odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski poezji Bolesława Leśmiana pod hasłem "W ciszy serc..." zorganizowany z okazji 140. rocznicy urodzin i 80. rocznicy śmierci poety.

Więcej  07.12.2017
"Znów w Brzesku i znów miło"

5 grudnia 2017 roku Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku po raz kolejny miała zaszczyt gościć na spotkaniu autorskim Pawła Beręsewicza - pisarza, poetę, tłumacza i leksykografa, laureata wielu literackich nagród. W jego dorobku znajduje się między innymi: nagroda "Guliwera" oraz Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego.

Więcej  05.12.2017
Nasza Biblioteka w pierwszej dziesiątce Rankingu Bibliotek!

W siódmej edycji Rankingu Bibliotek organizowanym przez Instytut Książki i "Rzeczpospolitą" brzeska Biblioteka zajęła VIII miejsce w Polsce.

Więcej  30.11.2017
"Kultura? W zasięgu!"

W ramach programu edukacyjnego "Kultura? W zasięgu!" młodzież PSP nr 1 w Brzesku uczestniczyła w zajęciach przybliżających działalność polskiej armii w pierwszej połowie XX wieku - "Za Naszą Wolność i Waszą - odkryj historię WP", które odbyły się w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.

Więcej  29.11.2017
Spektakl teatralny "Magiczna skrzynia"

28 Listopada Oddział dla Dzieci przygotował niespodziankę dla najmłodszych czytelników - przedszkolaków.

Więcej  28.11.2017
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada Pluszowy Miś ma swoje święto. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki.

Więcej  25.11.2017
BIBLIOTECZNE WRÓŻENIE

23 listopada spotkaliśmy się w Oddziale dla Dzieci, aby dowiedzieć się co ciekawego przyniesie przyszłość. Okazją do tego był organizowany co roku Andrzejkowy Wieczór Wróżb.

Więcej  23.11.2017
Kultura? W zasięgu!

22 listopada 2017 r. młodzież z PSP nr 1 w Brzesku wzięła udział w warsztatach "Od denara do złotówki" w Galerii Sztuki "Panorama" w Tarnowie. Wyjazd zorganizowano w ramach programu edukacyjnego "Kultura? W zasięgu!".

Więcej  22.11.2017
Zakończenie warsztatów komputerowych dla początkujących

8 listopada 2017 r. zakończyły się bezpłatne warsztaty komputerowe organizowane przez Dział Multimedialny PiMBP Brzesko.

Więcej  08.11.2017
Miesiąc Papieski 2017

27 października 2017 r. spektakl "Wciąż mnie zadziwiasz Panie" w wykonaniu Grupy Teatralnej GT zakończył VI Miesiąc Papieski organizowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną.

Więcej  27.10.2017